گیربکس اتوماتیک روی پراید و ریو

نصب گیربکس اتوماتیک روی پراید و ریو امکان پذیر می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

گیربکس اتوماتیک روی پراید و ریو

گیربکس اتوماتیک روی پراید و ریو

پراید را می‌توان اقتصادی‌ترین و در عین حال رایج‌ترین خودروی تولید داخل دانست. به صورت فابریک کارخانه، در خودروی پراید از گیربکس اتوماتیک استفاده نشده است، اما می‌توانید با کمی بودجه، گیربکس پراید خود را از دستی به اتوماتیک تغییر دهید.

در خودروی پراید معمولا از گیربکس‌های AT آن هم از نوع 4 سرعته استفاده می‌شود. این گیربکس‌ها به دلیل قیمت مناسب، وزن کم و در عین حال، مناسب برای مصارف شهری بودن، می‌توانند یک گزینه جذاب برای این ماشین اقتصادی درون شهری باشند.

نصب گیربکس اتوماتیک روی پراید سختی‌های خاص خود را دارد که اگر در حال تعویض گیربکس به حالت اتوماتیک باشید هم تشدید می‌شود. چرا که با این کار، خودروی شما نیاز به سیم کشی جدید گیربکس، سنسورهای جدید و حتی در مواقعی افتر مارکتی دارد. همچنین کامپیوتر خودرو هم دوباره باید برنامه‌ریزی یا همان ریمپ شود تا گیربکس متوجه شود که در چه دور موتوری باید تعویض دنده را انجام دهد.

نصب گیربکس اتوماتیک در تهران

که یکی از بزرگ‌ترین و بهترین شهرهای ایران است که تعمیرگاه‌های گیربکس زیادی در آن قرار دارند. ممکن است در مواقعی بخواهید در این شهر بخواهید خدمات مربوط به نصب گیربکس اتوماتیک را دریافت کنید. در این صورت، باید این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است حتما به سراغ نمایندگی‌های مجاز برای تعویض، تعمیر و نصب گیربکس بروید. چرا که مراکز غیرمجاز می‌توانند به دلیل نداشتن دانش فنی کافی، باعث آسیب رسیدن به گیربکس و اجزای دیگر ماشین شوند. این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر قصد تبدیل گیربکس ماشین از دنده‌ای به اتومات را دارید، این کار حتما باید توسط افراد متخصص انجام شود. چرا که یک اشتباه کوچک در سیم‌کشی می‌تواند منجر به آتش گرفتن تمام خودرو شود.

نصب گیربکس اتوماتیک در ریو، ریو را می‌توان یکی از باکیفیت‌ترین محصولات سایپا دانست که در تیپ‌های مختلفی عرضه شد و از همان ابتدا توانست به محبوبیت خاصی دست پیدا کند. خودروی ریو، یکی از ماشین‌هایی است که می‌توانید با خیالی آسوده از بابت استهلاک گیربکس، برای سالیان سال از آن استفاده کنید.

مانند بسیاری از خودروهای تولید داخل دیگر، در خودروی ریو اتوماتیک هم از یک گیربکس خودکار 4 سرعته استفاده شده است. این جعبه دنده دارای ضریب بسیار مناسب و با بالاترین میزان هماهنگی با موتور خودرو است. توجه داشته باشید که ریو اتوماتیک هم برای تعمیر، تعویض و نصب گیربکس نیاز به باز کردن جلوبندی دارد. از این رو، اگر با باز شدن جلوبندی ماشین متوجه شدید که جلوبندی خودروی شما مشکل دارد، به راحتی می‌توانید آن را تعویض کنید. در نظر داشته باشید که هزینه نصب گیربکس اتوماتیک ریو ممکن است از خودروهایی ماند 206 هم به مراتب بیشتر باشد.