نکاتی قابل ذکر در حین خرید دستگاه های تصفیه آب خانگی  ، در زمان خرید تصفیه آب خانگی باید به چند نکته توجه داشته باشید که در ادامه قصد داریم برایتان توضیح دهیم با ما همراه شوید .


حذف آلاینده های محلول در آب :


طبیعی است که از مهم ترین اهداف شما ، حذف ناخالصی ها ، آلاینده ها و سم های حل شده در آب می باشد . به همین دلیل می باشد که می خواهید دستگاه تصفیه آب تهیه کنید . از شایع ترین و مهم ترین آلاینده هایی که باید از آب آشامیدنی خود حذف کنید همین کلر است علاوه بر این گاز های شیمیایی حل شده در آب ، نیترات و سرب هم باید از آب آشامیدنی شما پاک گردد . اما معلوم نمی شود که همین آلودگی ها در آب شما فقط وجود داشته باشند بسیاری از آلودگی ها در منطقه شما می باشد که وارد آب شده اند که این آلودگی ها فقط از طریق آزمایش های دقیق شیمیایی و فیزیکی قابل تشخیص می باشد . پس به همین علت باید به دنبال دستگاهی باشید که بتواند تمامی ناخالصی ها و آلودگی ها را از آب حذف کند . دستگاه تصفیه آبی که خیال شما را راحت می کند یک دستگاه آب تصفیه کن پنج مرحله ای است . قیمت این دستگاه ها کاملا متفاوت است و در حقیقت قیمت این دستگاه بستگی به عواملی که در زیر گفته شده است دارد :
تعداد و نوع فیلتر های به کار برده شده در دستگاه
کیفیت تجهیزات و قطعات محصول
طراحی و شکل ظاهری دستگاه
در بیشتر اوقات قیمت دستگاه های تصفیه آب خانگی مناسب و بهداشتی از 900 هزارتومان شروع می شود . اگر به دنبال یک دستگاه ارزان تر هستید باید از دستگاه های 3الی 4 مرحله ای استفاده کنید که از قابلیت سیستم اسمزمعکوس برخوردار نمی باشند . از گران ترین و پیشرفته ترین دستگاه ها ی تصفیه آب خانگی از سیستم هایی هستند که دارای قابلیت اسمز معکوس می باشند . البته در بین آن ها با توجه به طراحی و شکل ظاهری دستگاه ها ، قیمت ها گوناگون می باشند . فیلتر های دستگاه های تصفیه آب باید هر 6 ماه یک بار تعویض گردند که از هزینه ی خیلی کمی برخوردار هستند . قابل ذکر می باشد که هزینه های استفاده از این سیستم ها در مقابل هزینه های استفاده از آب معدنی ها و بیماری هایی نظیر : سنگ کلیه ، بیماری های گوارشی و ... بسیار به صرفه است .
اگر که یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت و استاندارد خریداری کنید . نگرانی بابت خرابی دستگاه ها و هزینه های آن را دارا نخواهید بود .