برگزاری وبینار، روابط عمومی قوی، پشتیبانی قوی و طراحی اپلیکیشن، 4 روش برای جذب مشتری آنلاین

برگزاری وبینار، روابط عمومی قوی، پشتیبانی قوی و طراحی اپلیکیشن، 4 روش برای جذب مشتری آنلاین، زمانی که شما به عنوان یک کارآفرین و یا صاحب یک کسب‌وکار فعالیت خودتان را آغاز می‌کنید، نیاز به مخاطبانی دارید که شما را بشناسند. به زبان ساده یعنی، شما کار و فعالیت تجاری خودتان را برای دیگران انجام می‌دهید. این “دیگران” مخاطب و مشتری شما هستند و می‌توان گفت حیات و فعالیت شما به آن‌ها وابسته است. بنابراین اگر شما مشتریانی نداشته باشید که محصولاتتان را خریداری و یا از خدماتتان استفاده کنند، همه آنچه انجام می‌دهید بیهوده خواهد بود. در این مقاله قصد داریم شما را با تعدادی از روش های جذب مشتری آنلاین آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

برگزاری وبینار

وبینار در واقع همان سمینار و گردهمایی درباره موضوعی خاص است که البته به شکل آنلاین برگزار می‌شود‌. از طریق برگزاری وبینار می‌توانید جلسات آنلاینی را در حوزه کسب‌وکارتان برگزار کنید که مخاطبانتان به طور همزمان شما را ببینند‌. این فعالیت علاوه‌بر ایجاد حس نزدیکی و اعتماد در مشتری، امکان پرسش و پاسخ را برای او فراهم می‌کند. به این ترتیب بسیاری از سوالات و سردرگمی‌های او درباره فعالیت شما پاسخ داده می‌شود. این کار رفته رفته، باعث جذب مشتری و علاقه‌مند شدن کاربران به فعالیت شما می‌شود.

روابط عمومی قوی

داشتن روابط عمومی قوی و ارتباطات زیاد، می‌تواند راهی موثر برای جذب مشتری آنلاین به شمار رود. زمانی که شما در تیم خود، یک گروه روابط عمومی قوی دارید، نگرانی‌تان بابت جذب مشتری از بین خواهد رفت. از طریق ایجاد روابط قوی و مستحکم، فرایند جذب مشتری به خوبی صورت می‌گیرد. مخاطبان شما باید به شکل دائم و مستمر با کسب‌وکارتان در ارتباط باشند تا با ایجاد پیوندهای قوی با شما، محصول یا خدماتتان را انتخاب کنند.

پشتیبانی قوی

حتما تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که خریدی را انجام دهید و در یکی از مراحل آن دچار مشکل شوید. در این صورت آنچه که بیش از همه به کمکتان می‌آید، یک پشتیبانی قوی است. داشتن گروه پشتیبانی یا خدمات پس از فروش کارآمد، مشتری را با اطمینان بیشتری به سمت استفاده از کالا یا خدمات شما می‌برد. بنابراین اگر می‌خواهید مشتری اینترنتی زیادی را به سمت خود جذب کنید، این مورد را جدی بگیرید.

طراحی اپلیکیشن موبایل

امروزه موبایل هر فرد بیشتر از هر وسیله دیگری کنار اوست و کاربرد دارد. می‌توان گفت که تقریبا همه فعالیت‌ها به وسیله گوشی‌های هوشمند ممکن شده‌اند. به همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارها، به طراحی اپلیکیشن‌ موبایل روی آورده‌اند. این کار اگرچه در ابتدا کمی هزینه‌بر است، اما درصد جذب مشتری و بازگشت سرمایه از طریق آن بسیار بالاست.