آشنایی با فیلترهای داخلی دستگاه تصفیه آب ، بسیاری از افراد اعتقاد دارند که نوشیدن آب تصفیه نشده موجب مشکل برای آن ها نمی شود و می گویند که چرا با وجود این که خیلی وقت است که از آب معمولی استفاده می کنند اصلا مریض نشده اند ؟


آشنایی با فیلترهای داخلی دستگاه تصفیه آب :

 

باید بگوییم که با وجود زیاد شدن جمعیت و بیشتر شدن آلودگی های فیزیکی و شیمیایی و صنعتی بسیار زیاد در خاک و آب ، در دنیای امروز لازمه های به کارگیری از دستگاه تصفیه آب امری جدی و لازم است و همچنین باید بدانید بعضی از بیماری ها دارای نشانه های فوری و قابل دیدی نمی باشند اما به این دلیل نیست که اصلا نیستند . بیماری هایی وجود دارند که به وسیله ی تک یاخته ها ، ویروس ها ، باکتری ها ، انگل ها و از همه مهم تر نیترات موجود در فاضلاب به کار می برند ، مثل هپاتیت ، فلج اطفال و .... تصفیه آب در دنیای امروز همانند یک امر ضروری در زندگی انسان ذکر می شود . دستگاه تصفیه آب دیگر یک کالای شیک به حساب نمی آید و در حقیقت یک وسیله ضروری است و نقش خیلی مهمی در افزایش کیفیت آب آشامیدنی و بهداشت خانواده ها را دارا می باشد .

 

نحوه فعالیت فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی :


فیلتر پلی پروپیلن : برای حذف تمامی رسوبات ، شن و ماسه ، گل ولای ، زنگ خوردگی لوله ها ، لجن و ذرات معلق تا قطر 5 میکرون که دارای عملکردی شبیه به فیلتر شنی می باشد و آلودگی های فیزیکی قابل دید در آب را جذب می می کند .
فیلتر کربن پودری : برای حذف کلر ، سم های کشاورزی ، تری هالو متان ها و بیشتر مواد شیمیایی آلی موجود در حشره کش ها وآفت کش ها و حذف رنگ و طعم و بوی آب
فیلتر کربن بلاک : برای از بین بردن بالاترین اندازه کلر و مواد سمی
ممبرین : از بین بردن 98 درصد از املاح مضر عبارت است از : آلاینده های میکرو بیولوژیکی ، نیترات و نیتریت و فلزات سنگین .
فیلتر کربن خطی : بهتر شدن مزه و بوی آب در زمان هایی که به مدت طولانی در مخزن ذخیره شده اند .
فیلتر بیو سرامیک : برای تنظیم PH و بهتر شدن مزه آب
لامپ UV: روش تابش پرتو افشان (UV) با به کارگیری از لامپ UV جهت ضد عفونی ، استریلیزه کردن آب و تمامی میکرو ارگانیسم های موجود در آب
فیلتر قلیایی : برای بالابردن PH آب
فیلتر مواد معدنی : افزودن مواد معدنی مورد احتیاج بدن بعد از تصفیه کامل آب برای گواراتر شدن آب