چرا فرش های خود را به قالیشویی می دهیم؟

چرا فرش های خود را به قالیشویی می دهیم؟ ، دلیل این کار این است که یا وقت کافی برای شستشو و تمیز کردن فرش را نداریم یا وسایل مورد نیاز آن در اختیارمان نیست اما باید این را بدانید که در صورتی که امکانات لازم برای شستشو را در اختیار دارید.

همچنین با رعایت بعضی از نکات مانند استفاده از مواد شوینده مناسب یا چگونگی آبگیری صحیح، می¬توانید خودتان دست به کار شوید، هم یادی از گذشته کنید و هم به کار خودتان سرعت ببخشید. در صورتی که این شرایط برای شما فراهم نیست. باید این کار را به قالیشویی های مجازی که اتحادیه صنف قالیشویان نحوه کارکرد آن ها را تایید کرده، بسپارید.


هزینه شستشوی فرش در قالیشویی : 


دقیقاً مثل همان ضرب المثل قدیمی که می¬گوید: هر که بامش بیش برفش بیشتر؛ قیمت و هزینه شستشوی فرش در قالیشویی نیز بر اساس اندازه و نوع آن محاسبه می¬شود. برای مثال: هزینه شستن تابلوفرش، قالی و موکت در قالیشویی بر اساس متر مربع محاسبه می¬شود. معمولا قیمت های شست و شوی فرش در قالی شویی توسط اتحادیه صنف قالی شویان هر شش ماه یکبار تعیین می شود. ولی در هر حال قیمت توافقی نیز وجود دارد.
بسیاری از اشخاص از خدمات قالیشویی استفاده کرده اند و آشنایی با این موضوع دارند، می¬دانند که قیمتی که در آگهی درج شده با قیمت اصلی و واقعی قالیشویی کاملا متفاوت است. به طور کلی هزینه اعلام شده شستشوی فرش ها در قالشویی به صورت کاملا واضح توسط اتحادیه تعیین شده است.
ولی زمانی که فرش شما نیاز به خدمات خاص و اضافی داشته باشد یا اگر بخواهید فرشی نفیس یا تابلو فرشی را بشویید، هزینه بر اساس توافق هر دو طرف تعیین می شود. این توافق هیچ ربطی به دستورالعمل یا مصوبه ای ندارد. پس باید توجه داشته باشید که چگونه توافق می¬کنید و چه سندی را برای توافق در اختیار دارید.


مجاز یا غیر مجاز : 


مهم ترین سوالی که در رابطه با خدمات قالیشویی بعد از تعیین قیمت، به ذهن ما می رسد این است که شستشوی فرش هایمان را در بر عهده چه کسی بگذاریم مخصوصا اگر فرشمان نفیس و یا گران قیمت است. برای اینکار تنها لازم است با پرس و جو از دوستان و آشناهایان از تجربه های آن ها استفاده کنید. همچنین می توانید با جست و جو در اینترنت یا سایت اتحادیه قالیشویان یک قالی شویی معتبر را پیدا کنید.