لکه زدایی فوری

لکه زدایی فوری ، سالم نگه داشتن فرش و حفظ ظاهر تمیز و نو فرش، موضوعی ست که پس از خرید فرش بسیار اهمیت دارد. به علت ایجاد لکه های متنوع بر روی فرش به آموزش های لکه گیری فوری و اصولی نیاز پیدا می کنید .

در ادامه روش انجام لکه زدایی فوری را آموزش خواهیم داد اما قبل از شروع، لازم به ذکر است که از دستمال آغشته به مواد شوینده برای از بین بردن لکه استفاده نکنید.


روش های لکه زدایی فوری فرش : 


لکه ها بر اساس نوع ماده ریخته شده، انواع مختلفی دارند. در صورت امکان، لکه به وجود آمده را با چاقو بردارید. در غیر این صورت برای از بین بردن لکه، از روش های دیگر استفاده کنید.
مایع تمیز کننده فرش را با ترکیب آب ولرم، سرکه سفید و شامپو فرش تهیه کنید و از آن در محل آلوده شده برای پاک کردن لکه استفاده کنید. محلول دیگر ترکیب آب ولرم با شامپو فرش است. بعد از آغشته کردن لکه به مایع تمیز کننده، از پارچه تمیز و سفید برای پاک کردن لکه استفاده کنید علت استفاده از رنگ سفید، رنگ نگرفتن قسمت های فرش از پارچه مصرفی است.
بعد از پاک کردن لکه با تمیز کننده و پارچه سفید، از محلول دوم یعنی آب ولرم و شامپو فرش استفاده کنید. این گام را با مالش پارچه سفید در محل لکه به پایان برسانید. دقت در پخش نکردن لکه در این گام الزامی است.
از پارچه دیگری متناسب با شرایط ذکر شده برای خشک کردن محل لکه استفاده کنید تا اثرات لکه و آب های ایجاد شده از گام های قبلی از بین بروند. پس از این مرحله منتظر خشک شدن کامل فرش باشید تا در انتها کار خود را با جارو کشیدن فرش به انتها برسانید.


با کفش روی فرش راه نروید : 


فشار وارد شده به الیاف فرش به واسطه راه رفتن با کفش تقریبا دو برابر فشار عادی است. این امر منجر به کهنه شدن ظاهر فرش می شود. علاوه بر آن گرد و خاک بیشتری روی فرش می نشیند. همین امر نیز با گذشت زمان زیبایی و سلامت فرش را از بین می برد.


نو کردن فرش با جوش شیرین : 


علاوه بر مراحل گفته شده در لکه زدایی می توان از جوش شیرین نیز برای طراوت بخشیدن به فرش استفاده کرد فقط کافی است جوش شیرین را روی فرش بریزید و مدتی صبر کنید و سپس فرش را جارو بکشید.