فرشتان را مثل روز اول نو کنید

فرشتان را مثل روز اول نو کنید ، فرش از مهم ترین اجزای دکوراسیون داخلی است. در صورت انتخاب درست و متناسب با فضا، با طرح و نقشه خود می تواند در نگاه بیننده مسحور کننده باشد.

در هنگام استفاده از فرش نکاتی وجود دارد که باید رعایت کنید تا همواره فرش خود را سالم و نو نگه دارید پس با ما همراه باشید تا فرشتان را مثل روز اول نو کنید.
روش هایی که در این مطلب تحت عنوان نو نگه داشتن فرش وجود دارد. باید به صورت اصولی و منظم انجام شود. تا نتیجه مطلوبی را به شما بدهد. نو کردن فرش، مجموعه رفتارهایی است که در پایان منجر به زیبایی و حفظ ظاهر اولیه فرش می شود. این روش ها شامل جارو کشیدن، لکه زدایی، شستشو اصولی و منظم فرش می شود. از این رو باید در انجام هر مرحله دقت لازم را داشته باشید.


نو کردن فرش با جارو کشیدن : 


اولین روش که بیان خواهد شد، جارو کشیدن فرش است. گاهی از این روش به عنوان مهم ترین روش نیز یاد می شود. چرا که اهمیت از بین بردن گرد و غبار و آشغال های ریز فرش در سالم نگه داشتن فرش مشخص است. در ظاهر نیز مشاهده کرده اید که هنگام جارو کشیدن مناسب و منظم، فرش جلوه بیشتری دارد. انجام اصولی این روش نیز به اندازه منظم جارو کشیدن اهمیت دارد. لازم است در هفته بین 1 الی 3 بار فرش، جارو شود. نحوه انجام آن به دقت در آرام کشیدن و کشیدن در تمام جهات بستگی دارد. با آرام کشیدن به فرش آسیب نخواهد رسید و کشیدن در تمام جهات باعث می شود هیچ غبار و آشغال ریزی در فرش باقی نماند. در پایان باید بهاین نکته توجه داشته باشید که توان جاروبرقی را برای مکش بالا، در بالاترین میزان ممکن قرار دهید.


نو کردن فرش با لکه گیری : 


یکی از دلایل کهنه به نظر رسیدن فرش، وجود لکه های مختلف بر روی فرش است. از بین بردن لکه ها در سطوح مختلف روش دیگری برای سالم نگه داشتن فرش است. پاک کردن لکه های کهنه به مراتب سخت تر از لکه های تازه است. پس اجازه تثبیت لکه روی فرش را ندهید . هر چه سریع تر اقدام به پاک کردن و از بین بردن آن ها کنید. استفاده از پارچه آغشته به مواد شوینده اشتباهی است که باعث عمیق تر شدن لکه و پخش شدن به اطراف می شود .