از بین بردن بوی نامطبوع فرش

از بین بردن بوی نامطبوع فرش ، در صورتی که قصد ندارید فرش خود را بشویید، از طریق موادی مثل: بوراکس، جوش شیرین، روغن های ضروری و اسطوخودوس می توان بوی بد فرش را از بین برد.

با استفاده از رایحه های خانگی که برای از بین بردن بوی فرش استفاده می شود، می توان بوی حیوانات خانگی، کپک و ... را از بین برد . این رایحه ها دارای قیمت ارزان بوده و بیشتر آن ها غیر سمی هستند . عملکرد بسیار خوبی داشه و تهیه آن ها به راحتی صورت می گیرد. در ادامه چند مورد از رایحه های مختلف و نحوه استفاده از آن ها را شرح خواهیم داد .


اسطوخودوس : 


از گل های اسطوخودوس می توان به عنوان دئودورانت فرش استفاده کرد. زیرا دارای بوی خوشی هستند و بوزدا می باشند. برای این کار می توانید گل های تازه را خرد کرده و یک دوم پیمانه از گل های خرد شده را داخل هاون ریخته و با پشت قاشق فشار دهید تا عطر آن در فضا آزاد شود. سپس گل های خورد شده را در یک کاسه بزرگ ریخته و با یک پیمانه جوش شیرین ترکیب کنید . مخلوط حاصل را روی فرش بپاشید و حداقل ۳۰ دقیقه منتظر بمانید. اگر شدت بو زیاد و محل مورد نظر بزرگ است ، می توانید از یک پیمانه گل خورد شده و دو پیمانه جوش شیرین استفاده کنید . بهتر است مخلوط مورد نظر در طول شب روی فرش بماند و پس از آن می توانید روی فرش را جارو برقی بکشید  .


بوراکس : 


بوراکس نوعی نمک قلیایی می باشد که برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش بسیار موثر و ایمن عمل می کند. طرز استفاده آن مثل جوش شیرین خواهد بود برای این کار باید بوراکس را روی فرش بپاشید و جهت دریافت نتیجه مطلوب چند ساعت صبر کنید. سپس روی فرش جارو برقی بکشید.


روغن ضروری : 


برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش روغن های ضروری که با جوش شیرین ترکیب شده‌اند، نسبت به انواع خوشبو کننده های آماده دارای تاثیر بیشتر و قیمت ارزان تری هستند. برای این کار از هر نوع روغن ضروری می توان استفاده کرد. در صورتی که به بوی گل علاقه مند هستید، گل رز، یاسمن و اسطوخودوس گزینه های مناسبی هستند و در صورتی که به بوی مرکبات علاقه مند هستید، می توانید از لیمو و پرتقال استفاده کنید. چوب صندل، نعناع هندی و سدر دارای بوی تند هستند که در صورت تمایل می‌توان از آنها نیز استفاده کرد.
برای این کار ۱۵ تا ۲۰ قطره از روغن ضروری را با یک دوم پیمانه جوش شیرین ترکیب نمایید و هنگامی که کاملا اطمینان پیدا کردید که پخش شده آن را خوب هم زده و مخلوط مورد نظر را روی قسمت بدبوی فرش بپاشید. بهتر است که چند ساعت در طول شب روی فرش باقی بماند . سپس فرش را جارو برقی بزنید .
لازم به ذکر است که روغن ضروری خیلی فرار است. اگر با جوش شیرین ترکیب شود، روی فرش لکه ای به جا نخواهد گذاشت .